26. – 28. 3. 2010 KURZ

26. března jsme zahájili kurz na Ranchi Všemina. Tentokrát se zůčastnili převážně pokročilí jezdci, kteří mají za sebou nejeden závod.
V pátek po zahájení se Tonda postupně zaměřil na každého zvlášť a procházel si jednotlivé problémy a komplikace u konkrétních dvojic. Tonda měl pro každého nějaké to řešení a radu jak si pomoci. Jednotlivé cviky a prvky se procvičovaly až do večera.
V sobotu se jelo opět na plno. Tentokrát Tonda dal všem pořádně do těla. Pracovalo se na procvičování kontracvalu, přeskocích i spinech. Po vynikajícím obědě se pokračovalo v podobné práci. Uvolňovací cviky na úvod byly již pro všechny samozřejmostí. Nácvik rovného cvalu na rovné čáře se zdál být z počátku pro některé oříškem, ale po delším procvičování už to takový problém nebyl. Večer po večeři a moučniku jsme si prošli video, které jsme během dne natočili. Analýza jednotlivých chyb a chybiček, byla další motivací na další den.
Neděle byla již klidnější. Dopilovávaly se jednotlivé cviky a znovu se Tonda snažil všem poradit co dál, jak pokračovat doma a nabyté informace zůročit.
Po obědě byl kurz ukončen. Po krátké diskuzi se všichni po náročném víkendu těšili domů.
Na závěr ještě dodatečně děkujeme všem zůčasněným za účast a především majitelům ranche Andrejce Večeřové a Pavlovi Hradilovi za možnost úspořádání kurzu. Také za vynikající obědy, které vlastnoručně uvařili. Večeře tradičně dodávala cateringová firma Mňamka a syn v zastoupení panem Davidem Zdráhalem.
Moc všem děkujeme.