JARNÍ KURZ 27. – 29. 3. 2009

Opět máme za sebou další kurz. 27-29.3. přijelo na Ranč Všemina jedenáct odhodlaných jezdců. Odhodlání bylo veliké, protože někteří se s westernovým ježděním setkali úplně poprvé. Tonda Solanský si je rozdělil opět do dvou skupin.
V pátek se skupina nováčků seznámila se základy ježdění a hned si vše vyzkoušela v praxi. Druhá skupina pokročilých jezdců si zopakovala základy uvolňování koní pomocí překroků, obratů a ohýbání.
V sobotu se na nás usmívalo sluníčko a všichni s dobrou náladou se pustili do další práce. První skupina dopoledne procvičovala zákládní pobídky. Pomocí několika kuželů se to jezdci učili v jednoduchých variacích.. Odpoledne došlo na náročnější procvičování sedu v pracovním klusu. Druhá skupina v první fázi uvolňovala koně a zaměřila se i na duležitou psychickou rovnováhu koně. Posléze se vrhli na jednoduchý horsemanship a jeho úskalí. Po celodenní práci si všichni večer dopřáli odpočinek při posezení u výborné večeře. Pak přišlo na řadu video, které jsme si natočili. Tonda na něm každému ukázal jeho chyby.
V neděli byla již znát na některých jezdcích únava, ale i přes to první skupina jezdila s mnohem větší jistotou než předcházející dny. Druhá skupina se dopracovala i k přeskokům. Odpoledne se všichni rozjeli domů. Možná trochu unaveni a vyčerpáni, ale doufáme, že si odvezli spoustu informací a rad, které jim pomohou v další práci.
Poděkování patří všem organizátorům. Andrejce Večeřové a Pavlovi Hradilovi z Ranče Všemina bez kterých by to nešlo. Zajistili nám ubytování, ustájení a něco do bříška pro nás i koně. Dále pak děkujeme cateringové firmě Mňamka & Syn v zastoupení gastronomickým expertem panem Davidem Zdráhalem , za vynikající večeře a občerstvení.
Video z kurzu: