Kondiční trénink jezdců

24. 8. náš tým zorganizoval kondiční trénink jezdců bez koní, kterého se zúčastnila velká část našeho týmu.

Trénink spočíval v horské tůře, která zahrnovala okruh po Horní Bečvě. V první části nás čekalo největší, nejstrmější a nejméně pohodlné stoupání po neméně pohodlné cestě necestě, naštěstí to všichni s přehledem zvládli, což nasvědčuje tomu, že jízda na koni vůbec není žádná pohoda, ale pořádná fyzická zátěž ze které máme nějakou kondici.

Po zdolání nejvyššího vrcholu nás čekala příjemná cesta po hřebeni, samozřejmě jsme nemohli vynechat pár zastávek k občerstvení. Celá tůra nám trvala okolo tří hodin a ušli jsme 11,6 km, což je skvělý čas vezmeme-li v úvahu dvě rekonvalescenční přestávky na točená horská piva. Ovšem i přes krásy přírody a čerstvého vzduchu byl náš cíl jasný – grilovaná kuřata a spousta dobrot na chalupě naší babičky. Když jsme tedy dorazili, začali jsme pomalu rozdělávat oheň a chystat pohoštění, v tuto chvíli na některých z nás již byla znát únava.

Myslím, že se všichni shodneme na tom, že za tu námahu to stálo, protože tak skvěle ugrilované kuřata dlouho nikdo z nás nejedl, nehledě na to, že jsme si všichni udělali příjemný výlet a užili si spoustu zábavy.

Celý krásný den jsme zakončili pozorováním noční oblohy s přeletem stanice ISS.

redaktorka: Eva Solanská ml.

Fotogalerie