KURZ 8. – 10. 4. 2011

V termínu 8. – 10. 4. 2011 jsme uspořádali na Ranchi Lucky Valley jerní kurz, pro všechny nadšence westernového ježdění. Mezi účastníky kurzu byli, jak začínající tak pokročilí jezdci. Z tohoto důvody byli rozděleni do dvou skupin. Tonda se pak u každého účastníka zaměřil na konkrétní problematiku. Což znamenalo, že se za ty tři dny věnovali od jednoduchých uvolňujících cviků až po složitější reiningové prvky. Jezdci s mladými koňmi si mohli vyzkoušet reakce na cizí prostředí a množství cizích koní. Pokročilejším jsme navodili atmosféru závodního mumraje a to se pak trénovalo…! V sobotu se ještě natočilo video, aby se večer po vydatné a skvělé večeři mohli všichni podívat nato co to Tonda vlastně po nich chtěl a jak se to podařilo uskutečnit. V neděli pro většinu účastníků kurzu nebyl problém zajet Horsemanshipovou úlohu s dobrým pocitem.
Přesto že to byl velmi náročný víkend, tak byl plný nadšení a odhodlání doporovázený dobrou náladou. Přejeme všem, aby vytrvali v započaté práci a úspěch se určitě dostaví!
Velké poděkování patří teamu Ranche Lucky Valley, který nám připravil skvělé podmínky pro tento kurz a také Davidu Zdráhalovi a jeho cataringové firmě, která nás občerstvovala samými dobrotami.