PODZIMNÍ KURZ 23. – 25. 10. 2009

V pátek se na ranči Všemina sešli všichni účastníci našeho podzimního kurzu. Počasí nám tentokrát moc nepřálo, byla zima a vlhko. Začátek byl již tradičně v 16 hodin. První skupina začínajicích jezdců se odebrala do haly a hned se začlo pilně pracovat. Tonda Solánský každému poukázal na všechny chybičky, které viděl v jejich sedu a držení těla a posléze se soustředili na základní cviky pro uvolňování koně. Pokročilí jezdci se soustředili na přesné provedení kruhů a rovných čar.
Sobota byla zasvětcená horsemanshipům. Přesné provedení i jednoduché úlohy, bylo pro začínající jezdce docela obtížné, ale odpoledne je již jezdili na výbornou z čehož měli nesmírnou radost. Pokročilí jezdci si taky zajeli několik úloh a pak přišly na řadu opět rychlé a pomalé kruhy s přeskokama. Nebylo to lehké a děvčata se nesmírně snažila a vše důkladně s Tondou prodiskutovala…. Nakonec se některým podařilo několik pěkných přeskoků.
Večer jsme celí vymrzlí pospíchali do tepla. Po večeři jsme si pouštěli video, které jsme si během dne natočili. Tonda ještě s každým probral jeho jízdy a poukázal na chyby. Přestože byli všichni unaveni vládla výborná nálada. Byl to pohodový a příjemný večer.
V neděli ráno se začlo opět horsemanshipy. Tentokrát již mnohem složitějšími. Boční ustupování a obraty kolem předku kombinované s klusem a couváním nakonec začátečníci zvládli na jedničku. Pak se pokročilí soustředili na správné provedení spinu a dalších reiningových prvků. Po vynikajícím obědě jsme si ještě vyměnili pár slov. Pak se všichni těšili domů, přeci jen to byl náročný víkend.
Na závěr bychom chtěli poděkovat Pavlovi Hradilovi a Andrei Večeřové, kteří nám umožnili v jejich areálu uspořádat kurz a pěkně se o nás po celou dobu starali. Speciální poděkování patří panu Davidovi Zdráhalovi za vynikající večeře, které se rozplývaly na jazyku …
Video
Tradiční video z kurzu, jsme opět zařadili na naše stránky. Tentokrát převážně začínající jezdci si užívali tento kurz.