Soustředění jezdecké školy pro děti s Tondou Solanským

V sobotu 28.3. se konal kurz pro děti s Tondou. Kurzu se zúčastnilo šest dětí, samé holčičky, takže si nejspíš dokážete představit ten babinec.

S malým zpožděním bylo společné zahájení v 9:00, kde všichni účastníci dostali složku s učebním materiálem a malým testem, ve kterém jsme se na konci dne chystali prověřit jejich čerstvě nabyté vědomosti. Poté, co jsme kurz úspěšně zahájili následovalo seznámení s jednotlivými částmi úzdečky a sedla, mimo jiné se děvčata dozvěděly také něco málo ze základu anatomie koně. Když se princezny vzpamatovaly z názorného a dynamického výkladu, neméně dynamického trenéra, rozdělili jsme je do dvou skupin po třech, kritéria rozdělení byly jednoduché, podle věku. Což mi připomíná, že jsem zapomněla zmínit věk našich statečných, mladých talentů, nejmladší, Magdalénce je 8 a Zuzce, nejstarší účastnici 14. Ovšem i přes jejich nízký věk nemůžeme mluvit o úplných začátečnících, všechny holky poctivě trénují už nějakou dobu, některé míň, některé víc.

Nejen trenér, ale i ony samy se shodly na tom, že je kurz v mnohém posunul vpřed, přece jen, když máte parťáka po boku, chcete se mu co nejvíc vyrovnat, ne-li být ještě lepší, přiznejme si, kdo z nás v sobě nemá aspoň trochu té přirozené soutěživosti. Slečny se zdokonalovaly přes správný sed, ovladatelnost koně až k těžším cvikům, jako jsou například spiny a mnoho dalších.. A co víc, především všechny překonaly samy sebe, snažily se až do polední minuty, nevzdávaly se, i když se jim zrovna z jejich pohledu nedařilo a statečně bojovaly s malým strachem, který občas klepal na vrata od haly.

Po všech útrapách a strastech, jenž byly našim šesti statečným uloženy, a které samozřejmě bravůrně a bez problémů zdolali, jsme se společně odebrali k onomu záludnému, všemi očekávanému, závěrečnému testu. Snad není žádným překvapením to, že ani jeden z našich, troufám si říct, již téměř profesionálních jezdců, neztratil ani jen bod, ba právě naopak, všichni se mohli pyšnit plným počtem.

Teď už jen rozloučení, předání diplomů, dárečků a cenných rad (převážně pochval) od trenéra, společné foto a hurá domů.

V galerii je spousta krásných fotek od Viktorie Valendínové :-) moc děkujeme !!!