Middle European Cup 2013

Ve dnech 3.-6. října jsme se vydali na Středoevropský pohár do maďarského Székesfehérváru, abychom vybojovali obrovský putovní pohár vystavený už i na zahajovacím ceremoniálu pro lepší motivaci.

Čtvrteční den byl ve znamení cestování a když jsme se po příjezdu postarali o koně a vydali se na nedaleký hotel, nadšení jsme zjistili, že máme k dispozici saunu i bazén, které jsme sice celý víkend nepoužili, ale každý den to bylo v plánu.

V pátek jsme již začal tvrdý souboj mezi námi, Poláky, Maďary a Slováky. Již od prvního dne jsme díky dvou vítězstvím v Horsemanshipu měli náskok a pokračovali jsme výbornými výkony až do konce.

Rodeisti, kteří nám přijeli na pomoc až z Čech, nám předvedli krásné jízdy v kategoriích Pole bending, Barrel race i v dobytkářských disciplínách. Ve Western Pleasure jsme měli obsazeny téměř všechny vítězné pozice. Prakticky již po této disciplíně, jsme měli vítězství jisté už v sobotu, a tak jsme si neděli bez jakéhokoli stresu užili naplno.

 

Vyhlášení bylo krásné a utleskané. Český tým spokojený a vysmátý jak pětikačka. Účastníci z různých zemí si symbolicky vyměnili teamové košile, někteří přátelštější i kalhoty :-) a závěrečný had pln podání rukou a objetí byl více než milý.

Po rozloučení a skupinovém focení, kdy si každý chtěl na pohár alespoň sáhnout, jsme se vydali na dlouhatánskou cestu domů.

Text by: Happy

Velkou galerii naleznete zde >>>

Maďarská reportáž z akce