Mistrovství ČJF

Mistrovství České Jezdecké Federace máme za sebou.

Konalo se 14-15.9.2013 a to na Ranchi Happy Hour, který je důstojným místem k pořádaní akce takového rozsahu. O koně i jezdce bylo skvěle postaráno a vše klapalo jak po másle.

Tento rok byl hlavním rozhodčím pan Jaroslav Doležal a dalšími byli  Antony Ward (BEL) – FEI a Alex Tuzakov (GER) – FEI. Tito tři pánové po oba dny rozhodovali dvoukolové klání těch nejlepších jezdců z celé republiky.

My jsme se na dlouhou cestu na Happy Hour vydali s klisnou Magarena Surprise ( obhájkyní titulu z loňského roku ), hřebcem Sally Lil Freckles a tříletým hřebcem GS Topsail Wind. Všichni měli splněné nominace s Tondou Solanským.

Cestou nás doprovázelo deštivé počasí, ale naštěstí během závodů deště moc nebylo.

Koníčci si v pátek po příjezdu zatrénovali ve zdejší hale, aby si trochu zvykli na zdejší hluboký povrch.

Sobotní starty se vydařily Magareně Surprise a postupovala do dalšího kola z druhé pozice s bodovým skore 208,5. Sally Lil Freckles si pro něj na těžkém povrchu namohl záda a tak jel jen opatrně. GS Topsail Wind postoupil se skorem 205 bodů z třetí pozice.

Nedělní finále bylo opravdu velmi napínavé a to ve všech kategoriích, diváci se měli na co dívat a to nejen v hale, ale i živým přenosem Equitv.

Magarena Surprise zajela krásnou dynamickou jízdu a ta byla oceněna především úžasným aplausem diváků. GS Topsail Wind přidal na rychlosti a oplatilo se.

Výsledky:

  • 8. místo – Magarena Surprise – Reining Senior – Tonda Solanský 414 bodů
  • 2. místo – GS Topsail Wind – Reining Futurity – Tonda Solanský 411,5 bodů

Galerie

Videa